Jaka jest różnica między konsultacją a psychoterapią?

Dawniej szkolenia z zakresu konsultacji były krótsze i mniej dogłębne w porównaniu z psychoterapią. Tak więc konsultacja była postrzegane jako interwencja, która była pomocna w przypadku lżejszych problemów, ale konsultant nie był przygotowany do radzenia sobie z bardziej złożonymi problemami. Dzisiaj różnica między konsultacjami a psychoterapią nie jest tak duża, ponieważ szkolenia z zakresu konsultacji stały się bardziej rygorystyczne. Wybierając konsultanta lub psychoterapeutę, dobrze jest przyjrzeć się długości i jakości szkolenia, które podjął terapeuta. Poleca się wybrać terapeutę z co najmniej 3-letnim doświadczeniem. Ktoś z 5-7 lat doświadczenia będzie jeszcze bardziej kompetenty. Aby dowiedzieć się więcej na temat konsultacji i psychoterapii w KlearMinds, kliknij: Konsultacja lub psychoterapia.

Integracja coachingu, konsultacji i psychoterapii

W KlearMinds odkryliśmy, że najlepszym podejściem do pomagania w dokonywaniu zmian w swoim życiu, jest połączenie coachingu życiowego, konsultacji i psychoterapii. Uważamy, że jest to bardziej elastyczny i skuteczniejszy sposób, aby pomóc Ci dokonać trwałych zmian, niż można to osiągnąć za pomocą pojedynczego podejścia terapeutycznego. Uważamy, że każda osoba ma swój unikalny sposób uczenia się i to terapia musi być do niego dostosowana. Dostosowywać się to musiałeś jak byłeś dziekckiem! Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów na temat tego, w jaki sposób te różne podejścia mogą ci pomóc.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób podchodzimy do pomagania ludziom w dokonywaniu pożądanych zmian, czytając podejście do terapii KlearMinds.