Jak działa psychoterapia?

Psychoterapia odbywa się w poufnym pokoju, w którym spotykasz się z terapeutą twarzą w twarz, aby omówić swoje obawy i odkryć sposoby skutecznego radzenia sobie z nimi. Twój psychoterapeuta korzysta z szeregu narzędzi, w tym: drążenia tematu, dyskusji, psychoedukacji, ćwiczeń eksperymentalnych, które w zależności od twoich preferencji mogą obejmować działania podejmowane poza terapią, pisemną pracę domową lub nawet odgrywanie ról, jeśli Ci to odpowiada.

Nasi psychoterapeuci mogą pomóc Ci rozwiązać wiele problemów, które mogą powodować niepokój lub stres, takie jak stany lękowe, depresja lub urazy. Psychoterapiamoże być również wykorzystana, aby pomóc ci skoncentrować się na sensownym życiu, rozwinięciu kariery i relacji lub osiągnięciu określonego celu.

Twój psychoterapeuta zapewni wsparcie, które pozwoli ci otwarcie rozmawiać o swoich obawach z kimś, kto jest obiektywny, neutralny i nie osądza. Pod koniec kursu dobrej

psychoterapii nie tylko rozwiążesz problem, który Cię dręczył, ale także nauczysz się nowych umiejętności, dzięki którym będziesz w stanie lepiej radzić sobie z wyzwaniami, które pojawią się w przyszłości.