Czas, który okaże się najbardziej pomocny, zależy od wielu czynników, które obejmują:

  • Od jak dawna masz do czynienia z problemem
  • Stopień zmiany, który chcesz osiągnąć
  • Twój poziom pewności siebie

 

Ponieważ każda osoba jest wyjątkowa, liczba sesji, które mogą odpowiadać jednej osobie, może być zupełnie inna dla innej. Istnieją jednak pewne podobieństwa w niektórych przypadkach:

Jedna sesja:

Niektórzy uważają, że jedna sesja może wystarczyć, aby zrozumieć konkretną sytuację w celu podjęcia decyzji lub uzyskania szerszego spojrzenia na problem.

6-12 sesji:

Według niektórych osób, wystarczy 6–12 sesji, aby zrozumieć konkretny problem i ustalić odpowiednie strategie, które rozwiązują sytuację i łagodzą objawy.

Sesja 12–24:

Inni uważają, że 12–24 sesji pozwala rozwiązać szereg problemów, uzyskać głębsze zrozumienie, pozbyć się problematycznych nawyków i wypracować dobre praktyki, aby wprowadzać znaczące pozytywne zmiany i zmieniać życie.

24 sesje lub więcej:

Niektórzy sądzą, że 24 sesje lub więcej odpowiadają ich potrzebom znacznie lepiej. Ta długość może pomóc naprawdę przezwyciężyć i zmienić nawyki wyuczone w przeszłości, która była albo bardzo trudna, traumatyczna lub w pewien sposób skomplikowana. Można odbudować pewność siebie i zanotować pozytywne zmiany w samopoczuciu lub osiąganiu sukcesów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaka ilość konsultacji jest dla Ciebie najlepsza, Twój doradca chętnie omówi z Tobą tę kwestię.