Coaching pojawił się wraz z nadejściem nowego, drugiego tysiąclecia. U jego podstaw leży przekonanie, że każdy ma zdolność do bycia, robienia i posiadania wszystkiego, czego pragnie, i że tworzymy własną rzeczywistość poprzez swoje myśli, przekonania i działania. Oto obszerny przewodnik wyjaśniający to bardziej szczegółowo.

Coaching wykorzystuje podejście do rozwoju osobistego skoncentrowane na rozwiązaniach, które mają na celu pomóc Ci dokonywać pozytywnych i trwałych zmian w życiu. Twój trener ułatwi tę zmianę dzięki wypróbowanym i zaufanym narzędziom i technikom, których doświadczysz w troskliwym, wspierającym i inspirującym środowisku. Czy powinieneś skorzystać z coachingu lub doradztwa?

Poradnictwo pomaga rozpoznać i znaleźć rozwiązanie problemów w Twoim życiu. Badanie przyczyn i skutków potencjalnych lub faktycznych problemów, psychicznych lub zdrowotnych, ma na celu pomóc ci znaleźć właściwą drogę

Trenerzy zwykle nie są wykwalifikowani do diagnozowania, doradzania lub leczenia problemów związanych ze zdrowiem psychicznym lub fizycznym. Są przeszkoleni, aby pomagać ci ustalać i osiągać cele w przyszłości poprzez osobiste doskonalenie i rozwój.

Oto przydatna infografika, która wyjaśnia różnicę między coachingiem a doradztwem.